Версія для людей з вадами зору

Запитуйте – відповідаємо

Чи обов’язково електрогазозварнику за підсумками атестації робочого місця встановлювати безоплатне забезпечення молоком, якщо на підприємстві, де він працює, немає їдальні?

P1190315Відповідає головний державний інспектор сектору експертизи умов праці Управління Держпраці у Рівненській області Світлана Нагорна.

Робоче місце електрогазозварника відноситься до важких і шкідливих умов праці і обов’язково за атестацією робочого місця, крім пільг пенсійного забезпечення, доплат, додаткових відпусток йому повинно видаватися безоплатно молоко або інші рівноцінні харчові продукти (пункт 1 стаття 166 КЗпП України).
Молоко видається з розрахунку 0,5 л на одного працівника за зміну, незалежно від її тривалості. Молоко повинно видаватися і споживатися у буфетах, їдальнях або в спеціально обладнаних приміщеннях, що відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.
Відповідно до статті 13 КЗпП та статті 7 Закону України «Про охорону праці», перелік робіт та професій, які надають право на одержання молока чи інших рівноцінних харчових продуктів, має затверджуватись як додаток до колективного договору.

image_pdfimage_print
Поділитися...