Про безпеку обслуговування житлових будинків – працівникам «УК Житло Сервіс Рівне»

Консультативний візит здійснили на одне з підприємств м. Рівне, що займається обслуговуванням житлових багатоквартирних будинків – ТОВ «УК Житло Сервіс Рівне»  посадовці Управління Держпраці у Рівненській області.  

На семінарі з керівниками основних виробничих служб та інженерно-технічним персоналом фахівці Держпраці розглянули питання належного утримання та безпечного обслуговування внутрішньобудинкових інженерних мереж житлових багатоквартирних будинків. Зокрема:

– розмежування ділянок обслуговування (відповідальності) зовнішніх і внутрішніх газопроводів, в тому числі внутрішньобудинкових газопроводів і установок з  оформленням двостороннього акта та додаванням схеми граничних ділянок із зазначенням меж балансової належності;

– дотримання «Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках» під час залучення до виконання робіт з підвищеною небезпекою сторонніх суб’єктів господарювання, в т.ч. тих, які виконують верхолазні роботи під час утеплення фасадів житлових будинків; 

– організація та безпечне проведення робіт з чищення димових та вентиляційних каналів у багатоквартирних житлових будинках;

– порядок допуску працівників до виконання робіт підвищеної небезпеки;

– порядок оформлення наряд-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки;

– забезпечення працівників індивідуальними та колективними засобами захисту;

– належне утримання та обслуговування ліфтів, що встановлені в багатоквартирних будинках;

– експлуатація стаціонарних та пересувних резервних електростанцій, не призначених для паралельної роботи з електричними  мережами електропередавальних організацій.

Для запобігання виробничому травматизму учасники семінару проаналізували обставини та причини випадку смерті робітника з комплексного прибирання та утримання будинків, який стався в 2022 році з працівником спорідненого підприємства в м. Рівне. 

Під час візиту представники Управління поінформували керівників та працівників підприємства про зміни в сфері дозвільної діяльності, законодавства про працю, оформлення трудових відносин.

Більше рекомендацій – на консультативному порталі Держпраці https://pratsia.in.ua

Поділитися...