На будівельних майданчиках «Реноме-Євробуд» обов’язкові графіки виконання сумісних робіт вантажопідіймальних кранів

Інформаційно-консультативні візити здійснили посадовці Управління Держпраці у Рівненській області на об’єкти будівництва житлового комплексу у м.Рівне та цеху з виробництва комбікормів в с. Крупець, Рівненської області», де генеральним підрядником виступає ТОВ «Реноме-Євробуд».

             Під час огляду будівельних майданчиків посадовці встановили, що на даному етапі проводиться завершення підготовчих робіт, тобто вихід із призми земляних робіт до початку замерзання ґрунту на нульову відмітку. Відповідно до проектних рішень по периметру котловану встановлені три вантажопідіймальні крани, один з яких баштового типу іноземного виробництва. Головний державний інспектор відділу нагляду на будівництві та котлонагляду Костянтин Мартинюк наголосив на необхідності розроблення графіка виконання сумісних робіт вантажопідіймальних кранів для зменшення меж пересікання робочих зон, а також обов’язковій видачі наряду-допуску на виконання даних робіт.

         До керівників будівництва доведено вимоги послідовності дій у разі вимкнення електропостачання та підключення електроприладів у разі відновлення електропостачання. Зроблено зауваження щодо:

  •  розміщення кабелів живлення електропостачання безпосередньо на металевій огорожі;
  • відсутності огороджень технологічних прорізів;
  • відсутності вимкнення електропостачання в разі виникнення аварійної ситуації (кабелі електропостачання проходять через проріз за живлених на основному електрощиту);
  • доопрацювання проекту виконання робіт у зв’язку із заміною вантажно-підіймальних механізмів (розробка технологічних карт).

        Посадовець наголосив на обов’язках замовника та керівника будівництва стосовно:

  • організації безпеки праці на будівельному майданчику під час організації та виконання будівельно-монтажних робіт на висоті, верхолазних робіт та робіт з риштувань;
  • вимог безпеки до облаштування і утримання будівельних майданчиків, виробничих дільниць і робочих місць;
  • призначення координатора з питань охорони праці на стадії розроблення проектної документації будівництва та на стадії будівництва;
  • складання плану охорони праці будівельного майданчика;
  • допуску до виконання робіт з підвищеною небезпекою тільки тих підрядних організацій, які маюсь відповідні дозвільні документи.

У підсумку візитів відповідальним особам, які знаходилися на будівельних майданчиках представлено низку зауважень, основну частину яких було усунено негайно.

Представники генпідрядника та Управління Держпраці домовилися про подальшу консультативну співпрацю.

Більше рекомендацій – на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua

Поділитися...