Технічні консультації з безпекових вимог отримали працівники мережі заправок WOG

   Технічні консультації на робочому місці та семінар з працівниками об’єкту підвищеної небезпеки автомобільно-заправного комплексу провели посадовці Управління Держпраці у Рівненській області. Начальник відділу нагляду на об’єктах підвищеної небезпеки та гірничого нагляду Наталія Токарець, головні державні інспектори Валерій Грабовський та Ольга Жуковська акцентували на  заходах з попередження нещасних випадків під час експлуатації АЗК, безпеки працівниківта забезпеченні безперебійної роботи технологічного обладнання в умовах воєнного стану.

  Учасники проаналізували стан дотримання вимог безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки на АЗК, у тому числі газонебезпечних. Йшлося також про забезпечення засобами індивідуального захисту та вплив основних шкідливих факторах на робочих місцях під час використання, зберігання та реалізації нафтопродуктів.

Посадовці роз’яснили, що до основних причин нещасних випадків відносяться:

  • незадовільна організація робіт підвищеної небезпеки (у тому числі газонебезпечних робіт) відповідальним особами підприємств;
  • не проведення приладової перевірки повітряного середовища перед виконанням газонебезпечних робіт;
  • виконання робіт без засобів індивідуального захисту;
  • допуск до виконання робіт підвищеної небезпеки осіб, які не пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці.
  • недодержання працівниками вимог інструкцій з охорони праці тощо.

Було наголошено, що для виявлення несправностей обладнання АЗК та своєчасного їх усунення обслуговуючий персонал повинен щозміни перевіряти технологічне обладнання, трубопроводи, запобіжну арматуру, електрообладнання, засоби вимірювальної техніки тощо.

    Усі роботи, в тому числі й газонебезпечні, які проводяться на вибухопожежонебезпечних об’єктах вимагають посиленої уваги, тому неухильне дотримання вимог безпеки під час виконання даних робіт дозволить попередити нещасні випадки.

Більше рекомендацій – на консультативному порталі Держпраці https://pratsia.in.ua

Поділитися...