Дубно: понад 100 працівників поінформовані про ризики нелегальної праці під час інформрейду «Виходь на світло»

У місті Дубно під час інформаційного рейду з легалізації праці «Виходь на світло» посадовці Управління Держпраці у Рівненській області відвідали 62 суб’єкти господарювання у сферах торгівлі, громадського харчування, надання послуг та інших. Роботодавців та працівників поінформували про ризики нелегальної праці та зміни трудового законодавства в умовах війни. Також була акцентована тема примусової праці. Співрозмовникам пояснювали ризики потрапляння у трудове рабство та ознаки, за якими можна визначити, що пропонована праця є примусовою. Найбільш характерним є те, що «роботодавці»-аферисти пропонують робоче місце без оформлення трудових відносин.

Інспектори поспілкувалися з понад 100 працівниками. Під час попереднього моніторингу вони виявили, що 11 найманих осіб працюють нелегально.

Після роз’яснень посадовців деякі роботодавці оформили належні трудові відносини з 2-ма працівниками.

Управління Держпраці очікує свідомого реагування всіх підприємців на роз’яснення інспекторів та повідомлення про належне оформлення трудових відносин із найманими працівниками.

Детально про зміни у трудових відносинах під час воєнного стану на сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua

Поділитися...