Виїзний інформрейд «Виходь на світло: у Вараші та Володимирці про ризики нелегальної праці поінформовано понад 60 працівників

Про ризики нелегальної праці та зміни трудового законодавства в умовах війни поінформували інспектори Управління Держпраці у Рівненській області роботодавців та працівників міста Вараш та смт Володимирець під час інформаційного рейду «Виходь на світло». Посадовці відвідали понад 50 суб’єктів господарювання у сферах торгівлі, громадського харчування, надання послуг та інших.

Інспектори поспілкувалися з 62 працівниками. Під час попереднього моніторингу вони виявили, що 9 найманих осіб працюють нелегально.

Управління Держпраці очікує свідомого реагування підприємців на роз’яснення інспекторів стосовно ризиків та відповідальності за незадекларовану працю та повідомлення про належне оформлення трудових відносин із найманими працівниками.

Співтемою інформаційного рейду також була протидія примусовій праці. Співрозмовникам пояснювали ризики потрапляння у трудове рабство та ознаки, за якими можна визначити, що пропонована праця є примусовою. Найбільш характерним є те, що «роботодавці»-аферисти пропонують робоче місце без оформлення трудових відносин.

Детально про зміни у трудових відносинах під час воєнного стану на сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua

Поділитися...