Відпустка за власний рахунок як форма нелегальної праці: продавчинь –«нелегалок» завдяки роз’ясненням інспекторів роботодавець вивів наказом на роботу

Під час чергового інформаційного візиту до одного з торговельних центрів Рівного інспектори Управління Держпраці у Рівненській області з’ясували, що продавчині одного з бутіків працюють на робочому місці, перебуваючи одночасно в статусі відпустки без збереження заробітної плати.

Інспектори роз’яснили роботодавцю та продавцям, що це є порушенням трудового законодавства. Більше того, у такій відпустці, без сплаченого ЄСВ працівник не отримує страхового стажу, тобто втрачає пенсійний стаж та можливість оплати листків непрацездатності.

Роботодавець дослухався до роз’яснень інспекторів та видав за згодою працівників наказ про повернення їх до роботи. Тепер і фактично, і юридично роботодавець та продавчині працюють у правовому полі та мають належні трудові відносини.

Увага!! Інформаційні візити тривають у рамках кампанії з легалізації праці «Виходь на світло» . Детально про зміни у трудових відносинах у воєнний час на сайті Держпраці: http://surl.li/cizdz та на інформаційному порталі Держпраці: www.pratsia.in.ua

Поділитися...