Версія для людей з вадами зору

Безпечне користування газом у побуті

Управління Держпраці у Рівненській області нагадує!

Розпочався  опалювальний сезон. Зростає небезпека отруєння газом або продуктами його згорання, оскільки за негоди погіршується вентиляція приміщень.

На підставі технічних розслідувань обставин та причин виникнення аварій та нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу у побуті, Управління Держпраці у Рівненській області інформує.

Основні причини:

  • засміченість димового каналу, відсутність тяги у димовому каналі, а також відсутності притоку повітря з зовні квартири;
  • влаштування та експлуатації витяжних вентиляцій з механічним спонуканням в квартирах та будинках, обладнаних газовими приладами, які використовують для горіння палива повітря із приміщення, та з відводом продуктів згорання в димохід;
  • самовільне відновлення газопостачання приладів та самовільне підключення споживачами газового обладнання до системи газопостачання без наявності проектної документації та виконанні даних робіт неспеціалізованим підприємством;
  • несправність автоматики безпеки газового обладнання;
  • недотримання абонентами вимог безпеки під час експлуатації газових приладів;
  • відсутність квартирних сигналізаторів загазованості для контролю мікроконцентрацій чадного газу та контролю довибухових концентрацій газу та ін..

Небезпечні властивості природного газу

Природний газ асоціюється у нас з теплом і затишком в оселях, але не слід забувати і про його небезпечні властивості. В першу чергу, природний газ – це горючий газ, який не має запаху, кольору. Тому, у разі витоку його з газопроводу і скупченості в приміщеннях може утворитися газоповітряна суміш, яка залишається непоміченою і здатна призвести до нещасних випадків (задухи, вибуху).

Для того, щоб витоки газу були своєчасно виявлені, горючі гази, що подаються в газові мережі піддають одоризації: газам надають різкий специфічний запах за яким їх легко виявити в приміщенні при незначній концентрації в повітрі. Газоповітряні суміші, що складаються з певної кількості газу і повітря є вибухо- та пожежонебезпечними. При внесені до таких сумішей джерела вогню або нагрітого до високої температури тіла може відбутися вибух (горіння).

Ці небезпечні властивості природного газу при недотриманні споживачами Правил безпеки систем газопостачання та безпечного користування газовими приладами, призводять до трагічних наслідків.

Гарантія безпечної експлуатації газових приладів – це дотримання усіма нами вимог безпечного користування газом у побуті. В зимовий період та в період значного похолодання – постійно власникам будинків необхідно проводити огляд оголовків димоходів, з метою попередження їх обмерзання і закупорки. Крім того, потрібно суворо дотримуватися строків перевірки та прочищення димових та вентиляційних каналів.

Додатково повідомляємо, що обстеження, ремонт та чищення димарів, повітропроводів повинні виконувати суб’єкти господарювання, які виконують дані роботи на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці.

Для безпечної життєдіяльності населення та попередження нещасних випадків під час використання природного газу Управління Держпраці у Рівненській області нагадує Правила безпечного користування газовими приладами.

Поділитися...