Версія для людей з вадами зору

Рівненщина: з початку інспекційної кампанії виявлено 56 незадекларованих працівників (станом на 16 липня)

На Рівненщині тривають інспекційні відвідування з питань виявлення неоформленої праці.  Заходи контролю здійснює Управління Держпраці у Рівненській області в рамках цільової  інспекційної кампанії, що стартувала 1 липня.

Станом на 16 липня фахівці Управління розпочали 34 інспекційні відвідування. Зафіксовано 56 фактів використання незадекларованої праці. Нелегальні працівники виявлені у сферах торгівлі, громадського харчування, надання послуг, в агросекторі, лісопереробці, виробництві будматеріалів.

За результатами інспекційних відвідувань роботодавців попереджено про обов’язковість оформлення трудових відносин з усіма працівниками та вручено приписи про усунення порушень.

Управління Держпраці наголошує!

Факти незадекларованої праці є порушенням вимоги ч. 3 ст. 24 КЗпП України та ПКМУ № 413, а саме: працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.​

Допуск працівника до роботи без належно задекларованих трудових відносин тягне за собою адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність роботодавця.

image_pdfimage_print
Поділитися...