Версія для людей з вадами зору

Консультуємо дистанційно: чи включається посада машиніста із прання та ремонту спецодягу до наказу по лікарні, відповідно до п.8 наказу МОЗ України від 15.07.2020 №1604, для здійснення відповідної доплати?

Відповідає головний державний інспектор відділу з питань здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Рівненській області Наталія Вирста.

Згідно з наказом МОЗ України від 15.07.2020 №1604 «Про затвердження Переліку посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та лікування пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі – Перелік), затверджено перелік посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті в ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 для здійснення доплати працівникам за здійснення антиковідних робіт.

Перелік містить такі категорії посад: керівники закладів охорони здоров’я, зокрема директор, головний лікар, головна медична сестра тощо; керівники структурних підрозділів закладів охорони здоров’я; лікарі-спеціалісти (практично всіх спеціальностей – алергологи, анестезіологи, ендоскопісти, наркологи, терапевти тощо); фахівці (акушерка, рентгенлаборант, сестра медична, фельдшер, парамедик тощо); технічні працівники (реєстратор медичний, сестра-господиня); робітники закладів охорони здоров’я (прибиральник, дезінфектор, молодша медична сестра, водій тощо).

Крім того, у п.8 Переліку зазначено, що до нього входять інші працівники закладів охорони здоров’я, працівники інших закладів, установ, організацій, які відповідно до своїх посадових обов’язків (або за окремим дорученням) брали участь у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню COVID-19, у тому числі виконанні робіт в осередках COVID-19; лікуванні пацієнтів із випадками COVID-19; розслідуваннях (спеціальних розслідуваннях) гострих професійних захворювань COVID-19 та мали контакт з підтвердженим випадком COVID-19 або з інфікованим біологічним матеріалом.            Отже, якщо інші працівники закладів охорони здоров’я, які відповідно до своїх посадових обов’язків (або за окремим дорученням) брали участь у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню COVID-19, посади таких працівників включаються до переліку посад відповідного закладу охорони здоров’я.

Одночасно наголошуємо, що дане роз’яснення не встановлює норм права, а носить інформаційний характер.

image_pdfimage_print
Поділитися...