Версія для людей з вадами зору

Управління Держпраці подало судовий позов на ПП «Сварицевицька цегла» на заборону робіт, що створюють загрозу працівникам

Планову перевірку дотримання вимог охорони праці на приватному підприємстві «Сварицевицька цегла», що в Дубровицькому районі,  здійснили фахівці Управління Держпраці у Рівненській області.

Основним напрямом господарської діяльності підприємства, є виробництво цегли, черепиці та інших будівельних виробів із випаленої глини. Інспектори перевірили 10 виробничих об’єктів і виявлено 168 порушень. Зокрема:

 1. Роботодавець не має декларації відповідності матеріально-технічної бази на:

– роботи в колодязях, шурфах, траншеях, котлованах, бункерах, камерах, колекторах, замкнутому просторі (ємностях, боксах, топках, трубопроводах);- зберігання балонів;

експлуатацію вантажопідіймальних кранів та машин, а саме: тельферів електричних, крану мостового;

– експлуатацію технологічних транспортних засобів, а саме: автонавантажувач  навантажувач, що є порушенням вимог п.14,  п.15, додатку 6, п.10, п.12, додатку 7  “Порядку видачі дозволів  на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки”, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 №1107 (із змінами та доповненнями, внесеними відповідно до постанови КМУ від 03.03.2020 №207).

2. Члени комісії з перевірки  знань працівників з питань охорони праці не пройшли відповідне навчання та перевірку знань у порядку, установленому Типовим положенням за профільними нормативно-правовими актами з охорони праці:

 1. – Відсутня проектно-технічна документація та дозвіл на початок виконання робіт на недобудований цех зберігання сировини з розрахунком кранового навантаження, що є порушенням вимог п.4.2, п.5.2 НПАОП 26.0-1.07-75 «Правила техніки безпеки і виробничої санітарії при виробництві цегли і вапна».
 2. – Відсутній паспорт та експлуатаційна документація завода-виготовлювача автонавантажувачів
 3. – Допущена експлуатація навантажувача з численними несправностями.
 4. – Тельфери електричні, кран мостовий опорний двобалковий Q=5,0т в «недобудованому цеху зберігання сировини» не пройшли первинного технічного огляду перед першим уведенням в експлуатацію, а також періодичних технічнипх оглядів, чим порушено вимоги п.1, п.2 гл.3 розділу VІ, п.7 гл.2 розділу VІІ НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання».
 5. – Не проведено експертне обстеження устатковання, в якого закінчився граничний строк експлуатації

На керівника підприємства накладено штрафні санкції  за невиконання попередньо виданого припису.

За результатами перевірки, у зв’язку з виявленням низки порушень, що створюють загрозу життю і здоров’ю працівників,  директора      підприємства попереджено про необхідність негайного зупинення:

 1. – Експлуатації стелажів для зберігання інструментів та пристроїв в слюсарно ремонтному відділенні, виконання робіт на токарному станку та деревооброблювальному верстаті;
 2. – Будівництва цеху зберігання сировини;
 3. – Виконання вантажно-розвантажувальних робіт за допомогою навантажувачів,
 4. – Виконання вантажно-розвантажувальних робіт за допомогою вантажопідіймальних кранів,
 5. – Експлуатації ЗТП-189

Керівництво підприємство не зреагувало на попередження посадових осіб Управління Держпраці. Відтак, до суду подано позовну заяву на ПП ««Сварицевицька цегла» про необхідність негайного зупинення підприємством виконання робіт та експлуатації обладнання, яке несе загрозу життю працівників.

image_pdfimage_print
Поділитися...