Версія для людей з вадами зору

Консультуємо дистанційно: чи є правомірним примушення роботодавцем працівника до написання заяви на звільнення з роботи за угодою сторін?

Роз’яснює   головний державний інспектор відділу з питань здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Рівненській області  Наталія Вирста.

Відповідно до п.1 ст.36 КЗпП України, угода сторін є підставою припинення трудового договору.

Суть звільнення за угодою сторін у наявності волевиявлення працівника. Примусового звільнення за цією підставою не існує, так само як і примусової праці. Роботодавець не має права примушувати працівника писати заяву про звільнення за угодою сторін. Працівник повинен розуміти, що в разі написання власноруч такої заяви за відсутності його доброї волі, потім буде дуже важко довести в суді наявність примусу.

Якщо склалася така ситуація, що працівник власноруч написав заяву про звільнення, то потрібно дотримуватися всієї процедури щодо звільнення за п.1 ст. 36 КЗпП України.

Одночасно наголошуємо, що дане роз’яснення не встановлює норм права, а носить інформаційний характер.

 

image_pdfimage_print
Поділитися...