Версія для людей з вадами зору

Роботодавці, не допускайте порушень! У липні інспектори Управління Держпраці відвідали в рамках комплексної превенції 1900 суб’єктів господарювання Рівненщини

З 01 по 31 липня 2020 року фахівці Управління Держпраці у Рівненській області відвідали 1900 суб’єктів господарювання в рамках комплексної превенції з легалізації, безпеки праці та протиепідемічного захисту. Під час превентивних візитів вони спілкуються з адмінперсоналом та працівниками магазинів, кафе, аптек, АЗС, лісогосподарських, сільськогосподарських та деревообробних підприємств, з будівельниками та автоперевізниками.

Інформаційні відвідування інспектори здійснюють на виконання окремих доручень Кабміну та Держпраці, спрямованих на  роз’яснення роботодавцям та працівникам переваг офіційного працевлаштування, вимог з безпеки та гігієни праці, важливості виконання протиепідемічних заходів. Водночас, фахівці Управління проводять моніторинг дотримання відповідних вимог.

Попередні результати моніторингу свідчать, що в умовах карантину особливо загостилася проблема відсутності соціальних гарантій у тіньових працівників. Також  чимало роботодавців використовує таку нелегальну форму праці як стажування без оформлення трудових відносин. Тож до суб’єків господарювання, в яких за попереднім моніторингом виявлено ймовірні порушення в оформленні трудових відносин, інспектори завітають повторно – вже не з інформаційним, а з інспекційним відвідуванням.

Також під час превенції інспектори зафіксували непоодинокі факти порушень протиепідемічних вимог. Відповідно процедурі взаємодії, ця  інформація надходить до територіального органу Держпродспоживслужби України.

Управління Держпраці у Рівненській області закликає роботодавців до належного оформлення трудових відносин з працівниками та дотримання протиепідемічних вимог!

 

image_pdfimage_print
Поділитися...