Версія для людей з вадами зору

Консультуємо дистанційно. Якщо на харчовому підприємстві реконструювали одну з трьох ліній з виготовлення печива (замінили мотор, піч,  транспортери) –  чи потрібно робити на цій лінії переатестацію робочих місць?

Роз’яснює завідувач сектору експертизи умов праці Управління Держпраці у Рівненській області   Катерина Жарська.

Відповідно до п.4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого Постановою КМУ від 01.08.1992 року №442 (далі – Порядок №442) передбачено, що позачергово  атестація  проводиться  у  разі докорінної зміни умов  і  характеру  праці з ініціативи роботодавця, профспілкового комітету,  трудового  колективу або його виборного органу, органів Держпраці.Потреба у проведенні позачергової атестації робочих місць виникає за таких умов: реконструкція виробничого об’єкта;

  • зміна або модернізація виробничого обладнання;
  • заміна сировини і матеріалів;
  • зміна технологічного процесу та засобів колективного захисту, у т.ч. при поліпшенні умов праці у зв’язку з впровадженням нової техніки, технологій, застосування нових видів сировини і матеріалів;
  • створення нових робочих місць;
  • внесення змін і доповнень до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах та щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, скорочену тривалість робочого тижня.

Тобто, на Вашому підприємстві слід проводити атестацію робочих місць у позачерговому порядку, зокрема, на тій лінії, де докорінно змінились умови і характер праці.

Звертаємо увагу, що відповідальність за своєчасне та якісне проведення позачергової або чергової атестації покладається на керівника підприємства.

Одночасно наголошуємо, що дане роз’яснення не встановлює норм права, а носить інформаційний характер.

image_pdfimage_print
Поділитися...