Версія для людей з вадами зору

Детінізація праці – головна складова визначеного на Рівненщині курсу тотальної легалізації економіки краю

Питання детінізації ринку праці, роботи АЗС, пасажирських перевезень обговорили учасники наради під керівництвом голови ОДА Віталія Коваля. Участь у засіданні взяв начальник Управління Держпраці у Рівненській області Юрій Наконечний, керівники територіальних служб та правоохоронних органів На селекторному зв’язку в онлайн студіях були керівники РДА.

Віталій Коваль наголосив, що Рівненщина тримає курс на тотальну легалізацію  складових економіки краю. «Під час карантину область демонструє найменший спад надходжень в Україні. Цей результат, передусім, пов’язаний із нашою роботою у напрямі легалізації. Тому не лише продовжуємо, а посилюємо його. Головне завдання – не лише зупинити тіньовий бізнес, а остаточно перевести його у білу площину», – звернувся до присутніх керівник ОДА.

У свою чергу, Юрій Наконечний поінформував присутніх про роботу інспекторів Управління Держпраці в напрямі легалізації ринку зайнятості. Зокрема, у результаті активних інформаційно-роз’яснювальних та контрольних заходів на Рівненщині у 2020 році вже укладено трудові договори з 2741 працівником.

Юрій Наконечний зазначив, що нині триває робота на виконання доручень Прем’єр-міністра України Д.Шмигаля. Так, в 11 медичних закладах області інспектори Управління здійснюють позапланові заходи державного контролю щодо виплати заробітної плати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації COVID -19.

Також, задля запобігання незадекларованої праці та нещасним випадкам на виробництві, фахівці надають роботодавцям і працівникам технічну інформацію та консультації щодо дотримання законодавства про охорону праці, у тому числі шляхом безпосередніх візитів.

Такий напрям охоплює суб’єктів господарювання всіх форм власності у сферах оптової та роздрібної торгівлі, в тому числі пальним, сільського господарства, надання послуг, транспорту, та їх працівників. Усі заходи триватимуть у взаємодії з органами місцевого самоврядування, Державної податкової служби, Пенсійним фондом, Державною службою зайнятості, місцевими державними адміністраціями.

image_pdfimage_print
Поділитися...