Версія для людей з вадами зору

Що необхідно для оперативного розслідування профзахворювань медиків на COVID – 19 – визначили на нараді в Рівненській ОДА

У Рівненській облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови ОДА Сергія Подоліна відбулася нарада щодо ефективного налагодження обміну інформацією про випадки захворювання медпрацівників на COVID-19 та належного розслідування випадків коронавірусної інфекції у медичних та інших працівників під час виконання професійних обов’язків
Участь у нараді взяли: перший заступник начальника Управління Держпраці в Рівненській області Микола Нос, керівники Управління охорони здоровя ОДА, Рівненського лабораторного центру, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Рівненській області, управління Держпродспоживслужби.
Учасники засідання обговорили проблемні питання, що виникають у контексті оперативного обміну інформацією про випадки захворювання медичних працівників на COVID-19 та розслідування випадків гострих професійних захворювань серед медичних працівників та інших працівників, що надають медичну допомогу хворим на COVID-19. Зокрема, це:
– несвоєчасне подання Екстрених повідомлень та Повідомлень про кожний випадок інфікування медичних працівників на гостру респіраторну хворобу COVID-19.
– відсутність лікарів-епідеміологів у всіх комісіях медичних закладів на виконання наказу Управління ох. здоров’я від 21.04.2020 №171, Карт епідеміологічного обстеження вогнища інфекційного захворювання форми 357/о.
Микола Нос наголосив, що саме від якості розслідування щодо зараження працівника закладу охорони здоров’я на Covid-19, залежить рішення стосовно визнання гострого професійного захворювання (отруєння) пов’язаним чи не пов’язаним з професійною діяльністю та реалізація трудового права працівника на отримання відповідного страхового забезпечення.
Нагадаємо, що відповідно до пункту 2 рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 24 квітня 2020 року, керівники закладів охорони здоров’я зобов’язані інформувати Держпраці про кожний лабораторно підтверджений випадок інфікування медичних працівників гострою респіраторною хворобою COVID-19.
Учасники наради визначили алгоритм спільних дій щодо належного обміну інформацією та оперативного розслідування в медичних закладах області гострого професійного захворювання на COVID – 19.

image_pdfimage_print
Поділитися...