Версія для людей з вадами зору

Медикам Рівненщини роз’яснили алгоритм оперативного розслідування випадків профзахворювання на COVID – 19

Селекторна нарада з керівниками медичних закладів Рівненщини відбулася в Управлінні охорони здоров’я Рівненської ОДА за участі начальника відділу інспекційної діяльності та розслідування нещасних випадків на виробництві Управління Держпраці у Рівненській області Оксани Тимкіної. Захід проведено на виконання доручення Прем’єр-міністра України щодо державного нагляду (контролю) за своєчасністю подання повідомлень про кожний встановлений факт інфікування медичних працівників гострою респіраторною хворобою COVID – 19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Оксана Тимкіна повідомила, що За даними ДУ «Центр гродаського здоров’я МОЗ України» станом на 01.06.2020 у Рівненській області зафіксовано 347 випадків інфікування медичних працівників гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Натомість до Управління Держпраці надійшло лише 157 Повідомлень про гостре професійне захворювання у медичних та інших працівників (далі – Повідомлення) підприємств та закладів охорони здоров’я області. Відповідно до вимог Порядку роботодавцями призначено проведення 157 розслідувань.
Оксана Тимкіна поінформувала про хід протиепідемічних розслідувань гострих професійних захворювань у медичних працівників, в яких беруть участь фахівці Управління Держпраці.
Фахівець Управління Держпраці роз’яснила:
Відповідно до вимог п.8 Порядку у разі отримання інформації про гостре професійне захворювання (отруєння) від безпосереднього керівника робіт, повідомлення від закладу охорони здоров’я, заяви потерпілого, членів його сім’ї чи уповноваженої ним особи тощо роботодавець зобов’язаний протягом двох годин повідомити підприємствам (установам, організаціям), зазначеним в абзацах четвертому — дев’ятому цього пункту, з використанням засобів зв’язку та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії Повідомлення згідно з додатком 2.
Повідомлення про нещасний випадок надається за місцем настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння):
територіальному органові Держпраці;
робочому органові Фонду; іншим.
Учасникам селектору наголосили на необхідності оперативного усунення порушень вимог Порядку шляхом подачі відповідних Повідомлень про кожний встановлений факт інфікування медичних працівників медичних закладів.
Також було вказано, що згідно з роз’ясненнями Держпраці, при складанні акту розслідування форми Н-1, комісії з розслідування повинні використовувати Карту епідеміологічного обстеження вогнища інфекційного захворювання форми 357/о.

image_pdfimage_print
Поділитися...