Версія для людей з вадами зору

Тимчасова непрацездатність працівника, який перебуває у самоізоляції

Роз’яснює головний державний інспектор відділу з питань здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Рівненській області Оксана Кондрачук.
Самоізоляція – це утримання від контакту з іншими, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція передбачає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше ніж 2 метри). Самоізоляції потребують особи, які очікують результату тесту на коронавірус, які близько контактували з особами, що захворіли на Covid – 19 та ті, хто повернувся із країн, де зафіксовані випадки коронавірсу.
Працівникам, які потребують самоізоляції надається лікарняний на період їх самоізоляції та/або перебування під наглядом у медичному закладі за висновком та рішенням лікаря.
Наказом № 963 Міністерство охорони здоров’я України внесено зміни до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність. Зокрема, вищезазначеним наказом передбачена можливість дистанційного відкриття лікарняного листка. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Наказ №963 було опубліковано в Офіційному віснику України №37 від 15.05.2020 року. Відповідно зміни до Інструкції №455 чинні з 15 травня.
Внесеними змінами передбачається, що на період проведення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацією та ліквідацією її спалахів та епідемій в Україні, відкриття листків непрацездатності може здійснюватися лікарем, що надає первинну медичну допомогу на підставі звернення та опитування хворого за допомогою засобів телефонного зв’язку або інтернет-телефонії з обов’язковим відповідним записом у медичній карті амбулаторного хворого.
Виплата допомоги за час тимчасової непрацездатності внаслідок самоізоляції працівника врегульована змінами внесеними до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Зокрема, частиною 2 статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачено, що допомога по тимчасовій непрацездатності у зв’язку із перебуванням на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) виплачується Фондом соціального страхування застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності.
Відповідно до частини 2 статті 24 вищезазначеного Закону розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності, у випадку самоізоляції, становить 50 відсотків середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.
Варто зазначити, що важливими умовами для отримання такої допомоги є висновок лікаря про необхідність самоізоляції та перебування під медичним наглядом.
Працівник, який самостійно прийняв рішення самоізолюватися вдома та перебуває без нагляду лікаря не набуває права на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності у зв’язку із самоізоляцією.
Дане роз’яснення не містить норм права, а носить рекомендаційний характер.

image_pdfimage_print
Поділитися...