Версія для людей з вадами зору

Консультуємо дистанційно!

– Чи можлива на даний час безкоштовна видача молока працівникам за шкідливі умови праці?

Консультує головний державний інспектор сектору експертизи умов праці Управління Держпраці у Рівненській області Світлана Нагорна.

Забезпечення працівників молоком – встановлена законом норма. Станом на даний час порядок безоплатного надання молока законодавчо не врегульовано, роботодавець самостійно вирішує питання щодо безкоштовної видачі молока працівникам, зайнятим на роботах зі шкідливими умовами праці, у колективному договорі або угоді з урахуванням результатів атестації робочих місць за умовами праці.
Атестація робочих місць за умовами праці проводиться відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого Постановою КМУ від 01.08.1992 №442 та методичних рекомендацй щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими Постановою Мінпраці України від 01.09.1992 №41.
В даний час чинною є стаття 166 Кодексу законів про працю України та стаття 7 Закону України «Про охорону праці», якими передбачено право на безоплатне отримання молока або інших рівноцінних харчових продуктів працівникам, зайнятим на роботах зі шкідливими умовами праці. Також статтею 7 Закону України «Про охорону праці» передбачено, що працівникам зайнятими на роботах із важкими та шкідливими умовами праці, пільги і компенсації надаються в порядку визначеному законодавством. Відповідно до постанови КМУ від 27.06.2003 №994 «Про затвердження переліку заходів та засобів з охорони праці»(зі змінами), джерела і обсяг фінансування витрат на охорону праці визначаються в колективному договорі або угоді.
Пункт 6 постанови №994 переліку заходів та засобів з охорони праці, передбачає забезпечення працівників, зайнятих на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, лікувально-профілактичним харчуванням, молоком чи рівноцінними харчовими продуктами, газованою солоною водою відповідно до Кодексу законів про працю України, Закону України «Про охорону праці», колективного договору або угоди.
Згідно статті 7 Закону України «Про охорону праці» грошова компенсація працівникові на придбання молока або рівноцінних харчових продуктів на умовах, передбачених колективним договором, виплачується тільки у разі роз’їзного характеру роботи.
Також заборонено видавання молока за одну або декілька змін наперед та за попередні зміни.

image_pdfimage_print
Поділитися...