Версія для людей з вадами зору

На розширеній нараді в Рівненській облдержадміністрації проаналізували ситуацію з детінізації праці

Ситуацію на ринку праці обговорили на розширеній нараді в Рівненській облдержадміністрації. Участь у заході взяв начальник Управління Держпраці у Рівненській області Юрій Наконечний.

Це питання пріоритетне для області, – наголосив голова ОДА Віталій Коваль. – Адже нині практично майже кожен 5-й українець працює неофіційно. Такі працівники не захищені соціальними гарантіями і не мають прав у відносинах з роботодавцем, а згодом – і нормального пенсійного забезпечення.

Начальник Управління Держраці Юрій Наконечний повідомив, що у січні 2020 року інспектори праці провели інформаційно-роз’яснювальну кампанію. Як результат – роботодавці області подали за той місяць на 1,5 тисячі більше повідомлень про прийняття працівників на роботу, ніж у грудні.

Наступний етап – інспекційна кампанія. Інспектори перевіряють роботодавців, які за моніторинговими даними січня мають потенційно незадекларованих працівників. Нині на Рівненщині такі інспекційні відвідування розпочато у понад 100 суб’єктів господарювання.

Учасники наради обговорили механізми активізації роботи у напрямі детінізації зайнятості.

«Продовжуємо виконувати доручення Уряду. На Рівненщині вже спостерігається позитивна динаміка. Але нам потрібно розуміти, що легальний ринок праці –– це , передусім, створення цивілізованих умов роботи для людей. Така позиція повинна бути усвідомлена і стати нормою для суспільства», – підсумував Віталій Коваль.

image_pdfimage_print
Поділитися...