Версія для людей з вадами зору

Телесюжет UA:Рівне про брифінг за результатами інформаційної та початок інспекційної кампаній з детінізації праці

З 20-го січня впродовж трьох тижнів інспектори Держпраці проводили з бізнесменами попереджувальну роз’яснювальну роботу та закликали їх офіційно оформити найманих працівників. З 10-го ж лютого – інспекційні відвідування: за виявлених нелегальних робітників до підприємців вже застосовують штрафні санкції. Який їх розмір та скількох бізнесменів-порушників виявили – у телесюжеті UA: Рівне

У брифінгу взяли участь начальник Управління Держпраці у Рівненській області Юрій Наконечний, голова тервідділення АППУ в області, директор Рівненського пивзаводу Маріян Года, голова Громадської ради при ГУ ДФС у Рівненській області, співвласник Рівненської фабрики нетканих матеріалів Богдан Гапяк, заступник міського голови Рівного Сергій Васильчук.

Розповідаючи про інспекційну кампанію, Юрій Наконечний зазначив:

– Станом на 14 лютого більше 70 інспекційних відвідувань розпочато за результатами попередньої превентивної діяльності. Фінансові санкції ще не накладалися, оскільки є визначена процедура, яка розтягнута в часі. По близько 20-ти працівниках є підозри стосовно неоформлення трудових відносин. Станом на зараз ці матеріали опрацьовуються і в подальшому буде прийматися відповідне рішення.

Зі слів Юрія Наконечного під час кампанії інспектори Держпраці в першу чергу перевіряли заклади громадського харчування, магазини та інші об’єкти сфери послуг. Як повідомив на брифінгу заступник міського голови Рівного Сергій Васильчук, інформаційна кампанія дала результати:

– З 27 січня по 3 лютого інспекри праці міськвиконкому провели інформаційну роботу більше ніж з 320 суб’єктами. Після цього за тиждень в державну податкову адміністрацію м. Рівне звернулися 792 людини за оформленням трудових відносин. Якщо всі ці люди задекларують мінімальну заробітну плату, то це в місяць приблизно 630 тисяч гривень ПДФО додатково, і десь 820 тисяч єдиного соціального внеску. А в рік це відповідно 8 мільйонів гривень першого і 10 мільйонів другого.

Додамо, що з 2 лютого штраф за одного неоформленого працівника зменшили з понад 141 тисячі гривень до понад 47. Якщо ж впродовж двох років у підприємця повторно виявлять нелегальних робітників, заплатити йому доведеться уже штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат.

Згідно з Кодексом законів про працю у фізичної особи-підприємця, яка використовує найману працю і оформлює до себе на роботу працівника, має бути виданий наказ, укладений трудовий договір та подане повідомлення до Державної податкової служби.

image_pdfimage_print
Поділитися...