Заготівля і переробка брухту та відходів чорних і кольорових металів. Вимоги безпеки

Головні вимоги безпеки під час заготівлі і переробці брухту та відходів чорних і кольорових металів роз’яснює головний державний інспектор сектору нагляду у машинобудуванні, енергетиці, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Рівненській області Микола Краснолюба.

З метою убезпечення від всіх ризиків, які виникають під час заготівлі  і переробці   брухту  та відходів чорних і кольорових металів, необхідно провести низку організаційних заходів.

В першу чергу необхідно забезпечити:

  • проведення інструктажів з охорони праці та пожежної безпеки з усіма працівниками, які будуть брати участь у заготівельних роботах. Проведення інструктажів фіксується в журналах реєстрації інструктажів з питань охорони праці. Інструктажі проводять інженерно-технічні працівники, які пройшли відповідне навчання та перевірку знань (1 раз на три роки) і мають відповідне посвідчення.

– обладнати устаткування запобіжними пристроями, зблокованими з пусковими механізмами, та огородженням всіх обертових частин машин і механізмів;

– забезпечити виробництво справною і перевіреною газорізальною апаратурою та повіреними вимірювальними пристроями;

– забезпечити належне зберігання посудин, що працюють під тиском, в запроектованих місцях та у відповідності до вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

Для забезпечення вибухобезпеки при заготівлі і переробці металобрухту необхідно розпорядженням по підприємству призначити відповідальних осіб по контролю за вибухонебезпекою при сортуванні брухту та відходів чорних і кольорових металів. Відповідальні особи мають пройти навчання з піротехнічного контролю відповідно до вимог нормативно-правових актів.

Під час відбирання і усунення з брухту предметів, що містять небезпечні речовини, на підприємствах, у цехах і на майданчиках у кожній зміні повинна працювати уповноважена особа, яка пройшла навчання за даним видом контролю відповідно до вимог нормативно-правових актів. Також потрібно внести до програми навчання газорізальників вимоги із забезпечення вибухобезпеки металобрухту при його переробці і переплавленні з урахуванням вимог нормативно-правових актів.

Роботи, пов’язані з перенесенням, навантаженням і розвантаженням небезпечних предметів і транспортуванням їх до місця зберігання, здійснювати тільки вдень під керівництвом уповноваженої особи.

Відділення кольорових металів від вибухонебезпечного брухту (предметів) повинно здійснюватися за нарядом-допуском;

перед початком пакетування брухту працівник, що завантажує металобрухт, повинен персонально переконатися у відсутності вибухонебезпечних предметів і легкозаймистих речовин;

при виготовленні пакетів не запресовувати у них неметалічні матеріали, деталі устаткування, що містять олії, ємності з водою чи льодом.

Поділитися...