Версія для людей з вадами зору

Запитуйте – відповідаємо!

  • Як нараховувати заробітну плату водіям транспортних засобів, що працюють у сфері охорони здоров’я?

Роз’яснює головний державний інспектор сектору з питань державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю Управління Держпраці у Рівненській області Людмила Поліщук

Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення визначені наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я від 05.10.2005 р. N308/519 (далі – Наказ) “Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення” (далі – Умови). Відповідно до п.2 Наказу керівникам закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення в межах фонду заробітної плати установити працівникам посадові оклади (тарифні ставки), доплати та надбавки, виходячи з розмірів, передбачених Умовами.

Згідно з Умовами та враховуючи наказ МОЗ від 02.10.2000 р. N 232 “Про затвердження Переліку спеціальних та спеціалізованих транспортних засобів галузі охорони здоров’я України, що відносяться до складу (категорії) санітарних” (згідно з цим переліком до спеціальних санітарних транспортних засобів відносяться: швидка медична допомога; невідкладна медична допомога; реанімаційний; оперативний медицини катастроф; оперативно-рятувальний надзвичайних ситуацій; спеціальні перевезення (трупів, анатомічних матеріалів, інші)) водіям автотранспортних засобів установлюється щомісячна надбавка за класність до тарифної ставки (посадового окладу) в таких розмірах: водіям II класу – 10 відсотків; водіям I класу – 25 відсотків.

Зазначена надбавка установлюється за фактично відпрацьований водієм час до тарифної ставки ( посадового окладу), визначеного пунктами 2.1 – 2.2 Умов, без урахування підвищення за керування санітарним транспортом. Якщо водій працював у нічний час (з 22.00 до 06.00), то згідно з підпунктом 3.2.2 Умов проводиться доплата у розмірі 50 відсотків годинної тарифної ставки (посадового окладу) за кожну відпрацьовану годину в нічний час. Доплата за роботу в нічний час нараховується на посадовий оклад з урахуванням підвищення.

На період ремонту автомобіля водія (за його згодою) наказом керівника можуть тимчасово перевести на ремонтні роботи, тобто на посаду слюсаря з ремонту автомобілів (за умови, що у штатному розписі є така посада і на той час вона вакантна та якщо водій має кваліфікаційний розряд за цією спеціальністю). У цьому випадку праця водія оплачується згідно з виконаною роботою, але не нижче середнього заробітку за попередньою роботою (ст. 33, 34 КЗпП України).

Середній заробіток обчислюється згідно з Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 100. Також встановлюються надбавки за тривалість безперервної роботи центрам екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, станції екстреної (швидкої) медичної допомоги, відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги від 3 до 5 років – 20 відсотків, від 5 до 7 років – 40 відсотків, понад 7 років – 60 відсотків посадового окладу.

image_pdfimage_print
Поділитися...