Версія для людей з вадами зору

Запитуйте – відповідаємо!

Як обчислювати стаж державної служби особам, які до вступу на державну службу займали посади службовців в органах місцевого самоврядування?

 

Відповідає головний державний інспектор сектору з питань державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю Управління Держпраці у Рівненській області Людмила Поліщук

 

Як зазначає стаття 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У чинному, після введення в дію  Закону України «Про державну службу», Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів від 25.03.2016 №229 чітко не визначено, яким рішенням Кабінету Міністрів України врегульовано на даний час порядок обчислення стажу для виплати надбавки за вислугу років тим, хто працює або служить в органах місцевого самоврядування.

Проте слід зазначити, що пунктом 8 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну службу» передбачено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством. Таким чином, стаж державної служби та служби в органах місцевого самоврядування за періоди роботи (служби, навчання) до набрання чинності Законом обчислюється відповідно до законодавства, яке діяло до 1 травня 2016 року, а за періоди роботи (служби, навчання) з 1 травня 2016 року – згідно зі статтею 46 Закону та Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 229.

Стаж державної служби до набрання чинності Законом обчислювався відповідно до Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 року № 283 (далі – Порядок), додатку до нього та інших нормативно-правових актів. Пунктом 3 Порядку було передбачено, що до стажу державної служби включається час роботи на посадах службовців в органах, зазначених у пункті 2 цього Порядку і додатку до нього, якщо при просуванні по службі вони зайняли посади державних службовців. Просуванням по службі в розумінні положень Порядку вважається безпосередній перехід з посади службовця на посаду державного службовця у період роботи в державних органах, які передбачені в пункті 2 Порядку обчислення стажу державної служби та додатку до нього.

Окремо зазначаємо, що надання роз’яснень щодо застосування законодавства з питань державної служби та служби в органах місцевого самоврядування, відноситься до компетенції Головдержслужби (пп.4 п.4 Положення про Головне управління державної служби України).

image_pdfimage_print
Поділитися...