Версія для людей з вадами зору

Що є обов’язковим для безпечної розробки гранітних кар’єрів Рівненщини

Інформаційно-консультативні семінари для працівників підприємств, що спеціалізуються на розробці родовищ гранітів, провели фахівці Управління Держпраці у Рівненській області. На кожному з навчань йшлося про дотримання вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці та промислової безпеки під час ведення гірничих та маркшейдерських робіт, організацію безпечного проведення вибухових робіт при розробці родовищ гранітів. Зокрема, знання отримали посадові особи і працівники Вирівського, Селищанського гранкар’єрів, Івано-Долинського спецкар’єра.

Головні державні інспектори  відділу нагляду на об’єктах підвищеної небезпеки та гірничого нагляду Управління  Василь Куліш та Оксана Андрійчук роз’яснили основні вимоги охорони праці та промислової безпеки під час ведення гірничих, маркшейдерських робіт та під час організації проведення підривних робіт при розробці родовищ гранітів.

Фахівці Управління наголосили на оновленні нормативної бази та деталізували інформацію про відповідні зміни у галузевих вимогах.

Для діяльності кожного з підприємств є обов’язковим:

  1. – Під час проведення гірничих, маркшейдерських та підривних робіт при розробці родовища гранітів дотримуватися вимог «Закону України Про охорону праці», «Гірничого закону України», «Проекту розробки родовища гранітів», «Правил охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом»,  щорічного розробленого, затвердженого та погодженого у встановленому порядку «Плану розвитку гірничих робіт на родовищі гранітів», «Інструкції з безпечної організації та проведення масових вибухів свердловинних зарядів на відкритих гірничих роботах», «Правила безпеки під час поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення», «Інструкції з виконання маркшейдерських робіт», «Єдиних правил охорони надр при розробці родовищ твердих корисних копалин».
  2. – Виконання робіт підвищеної небезпеки, експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки при розробці родовища гранітів здійснювати відповідно до вимог Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року за № 1107.
  3. – Експлуатацію технологічних транспортних засобів здійснювати відповідно до «Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів», «Порядку проведення державного технічного огляду великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів» та «Правил з охорони праці під час експлуатації великовантажних автомобілів та інших технологічних транспортних засобів під час розробки рудних і нерудних корисних копалин відкритим способом».
  4. – Під час виконання робіт та експлуатації устаткування для дроблення, сортування корисних копалин при розробці родовища гранітів дотримуватись «Правил охорони праці під час дроблення і сортування, збагачення корисних копалин і огрудкування руд та концентратів».
image_pdfimage_print
Поділитися...