Версія для людей з вадами зору

Запитуйте – відповідаємо!

  • Як нараховується доплата водію першого класу, який працює в бюджетній організації та отримує мінімальну заробітну плату без доплати? Мінімальний оклад оподатковується чи працівник має отримати на руки 4173 грн?

 

Відповідає завідувач сектору з питань державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю Управління Держпраці у Рівненській області Маргарита Захарчук

Умови оплати праці водіїв автотранспортних засобів, які обслуговують установи, заклади та організації бюджетної сфери, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 року No1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери».

За цими умовами водіям автотранспортних засобів установлюється надбавка за класність у відсотках до встановленої тарифної ставки за відпрацьований час у розмірах: водіям 2 класу – 10%, водіям 1 класу – 25%.

Підставою для встановлення такої надбавки має бути посвідчення водія відповідної категорії, записи в трудовій книжці тощо. Порядок установлення надбавки водіям за класність визначається  в Положенні про оплату праці або в Колективному договорі.

Надбавка за класність водіям враховується до мінімальної заробітної плати.

З нарахованої заробітної плати працівника сплачуються всі загально-обов’язкові платежі та ЄСВ відповідно до чинного законодавства.

image_pdfimage_print
Поділитися...