Версія для людей з вадами зору

Запитуйте – відповідаємо! На які відпустки має право подружжя усиновлювачів, якщо усиновленим дітям 4 роки та 1 рік?

 

Відповідає завідувач сектору з питань державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю Управління Держпраці у Рівненській області Маргарита Захарчук

Відповідно до статті 181 Закону України «Про відпустки» особі, яка усиновила дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, старше трьох років, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів – при усиновленні двох і більше дітей) без урахування святкових і неробочих днів після набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини (якщо усиновлювачами є подружжя – одному з них на їх розсуд). У Вашому випадку у Вас одна усиновлена дитина віком старше трьох років, тому оплачувана відпустка надається тривалістю 56 календарних днів.

Згідно із ст. 18 Закону України «Про відпустки» відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів.

Дане розяснення має інформаційний характер та не встановлює правових норм. Одночасно повідомляємо, що відповідно до п. 103 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 423 Міністерство соціальної політики в межах повноважень, передбачених законом, інформує та надає роз’яснення щодо реалізації державної політики з питань, що належать до його компетенції.

image_pdfimage_print
Поділитися...