Версія для людей з вадами зору

Чи можна стягнути аліменти з нелегального працівника і як спільно боротимуться на Рівненщині із нелегалами органи Держпраці та юстиції – розповіли в ефірі «Українського радіо Рівне» (аудіо)

Щоб стягувати з боржника аліменти – цей боржник повинен мати офіційні стосунки з роботодавцем, бути офіційно оформленим. Саме виявлення нелегальних боржників та належне оформлення їх трудових відносин є одним із напрямів подальшої взаємодії Управлінь Держпраці та юстиції. Нагадаємо, що 1-го лютого під час круглого столу керівники територіальних органів Держпраці, юстиції та служби зайнятості Рівненщини узгодили проект Меморандуму про співробітництво.

Цю тему в радіоефірі прокоментували начальник відділу з питань здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Рівненській області Юрій Морозюк та заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби – начальник Управління державної виконавчої служби В’ячеслав Бедикайло.

У радіоефірі Юрій Морозюк розповів про кількість нелегальних працівників, виявлених інспекторами праці у січні:
– За січень ми виявили 4 працівника, які працювали по договору цивільно-правового характеру, що містить ознаки трудового, тобто, фактично – без легального оформлення. Ще 38 працівників були прийняті на роботу без повідомлення Державної фіскальної служби. 

Юрій Морозюк роз’яснив нормативні вимоги до укладення трудового договору:

– Зокрема, письмова форма трудового договору передбачена в обов’язковому порядку лише для суб’єктів господарювання, фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю. Тобто це підписується договір, який укладається в двох екземплярах. Один — залишається у підприємця, ще один — видається на руки найманому працівникові. Письмовою формою трудового договору вважається також наказ про прийняття працівника на роботу, тобто виданий на підприємстві, установі, організації наказ — це теж письмова форма трудового договору. І вона є обов’язковою при прийнятті кожного працівника, – сказав представник Держпраці.

– Що стосується несплати аліментів, то у нас іде облік. На Рівненщині, відповідно, більше 4 тисяч осіб мають заборгованість із сплати аліментів, – розповів В’ячеслав Бедикайло. 

Запис ранкового ефіру «Українського радіо Рівне»

image_pdfimage_print
Поділитися...