Версія для людей з вадами зору

У 2019 – 100 років Міжнародній організації праці

У 2019 одній з найстаріших спеціалізованих установ ООН – Міжнародної організації праці (далі – МОП) – виповнюється 100 років.
Упродовж усього ювілейного року по всьому світу пройдуть численні заходи, покликані привернути увагу до досягнень організації та тієї ролі, яку вона відіграє в житті кожної людини.
«Минуле століття відзначено чудовими подіями, які були досягнуті завдяки загальної рішучості урядів країн членів, працівників та роботодавців, направленими на створення соціальної справедливості», – сказав Гай Райдер, генеральний директор МОП, у своєму відеозверненні на каналі you tube.
Серед головних цілей МОП: захист інтересів та прав працівників шляхом регламентації часу праці та відпочинку; боротьба з безробіттям; встановлення гарантії заробітної плати та визнання принципу рівності оплати за однакову працю; захист працівників від професійних захворювань та травматизму на виробництві; регламентація питань соціального страхування та соціального забезпечення тощо.
З метою досягнення поставлених цілей МОП розробляє та приймає міжнародні трудові норми, готує міжнародні програми щодо поліпшення умов праці працівників; надає консультаційні послуги; проводить дослідження та аналіз соціально-економічних проблем у сфері праці; організовує наради, технічну та професійну освіту; поширює інформацію.
Кількість членів МОП значно зросла за ці 100 років. Якщо у 1919 році кількість учасників складала 44 країни, нині, у 2019 році, вона становить 187 країн.
Роки минають, між тим, робота у напряміу впровадження норм соціального забезпечення, визначених у Міжнародній конвенції праці №102, не втрачає своєї актуальності. Праця сьогодні та праця 50-100 років тому дуже різниться, глобалізація економіки та інші виклики сучасності впливають на вивільнення робочих рук, але додержання базових принципів соціальних зобов’язань мають залишатись непохитними.
Урочистості, що відбудуться в рамках відзначання 100-річчя діяльності МОП стануть ще одним приводом знову підтвердити її основоположні цінності та погляди.
Так, вже 9 січня 2019 року на оновленому сайті МОП буде представлена робота, яка окреслить шлях діяльності організації продовж 100 років. Вона висвітить минуле, сьогодення і майбутнє щодо досягнення злагоди на основі соціальної справедливості.
План відзначення ювілею діяльності МОП включає презентацію 22 січня 2019 доповіді Глобальної комісії з питань майбутнього сфери праці. Обговорення доповіді заплановано на присвяченій сторіччю МОП Міжнародної конференції праці, яка пройде в Женеві з 10 по 21 червня 2019 року. На конференції передбачається затвердження нових трудових норм, спрямованих на боротьбу з насильством і утиском в сфері праці.
11 квітня 2019 року відбудеться 24–годинний «Всесвітній онлайн-тур», у рамках якого у 24 країнах чотирьох континентів, від Суви (Фіджі) до Ліми (Перу), пройдуть національні заходи, присвячені діяльності МОП. Дата проведення Всесвітнього онлайн-туру «МОП 100» обрано не випадково, адже саме 11 квітня 1919 року на пленарному засіданні Паризької мирної конференції був прийнятий проект Статуту МОП.
З 26 по 28 червня в Парижі пройдуть урочистості, присвячені діяльності МОП і сторіччю підписання Версальського договору, яким 28 червня 1919 році було ознаменовано закінчення Першої світової війни.
Восени, з 24 по 29 листопада в штаб-квартирі МОП в Женеві заплановано провести Тиждень соціального захисту працівників.

image_pdfimage_print
Поділитися...