Версія для людей з вадами зору

Запитуйте – відповідаємо!

  • Чи правомірне скорочення з роботи без пропозиції іншої посади одинокої матері, яка виховує дитину до 14 років та має статус особи 2–ї категорії, що потерпіла внаслідок аварії на ЧАЕС?

Управління Держпраці у Рівненській області в межах наданих повноважень повідомляє наступне.
Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.91 р. № 796-XII для працівників, віднесених до категорій 1 і 2 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які належать до категорії 3 надає переважне право на залишення на роботі при звільненні працівників за скороченням.
Разом з тим, в інтересах охорони материнства та дитинства не допускається з ініціативи роботодавця звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років — у порядку і випадках, передбачених ч.6 ст. 179 КЗпП), одиноких матерів, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, крім випадків повної ліквідації підприємства, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням (частина третя ст. 184 КЗпП). Ці гарантії поширюються також на батьків, які виховують дітей без матері (у тому числі в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також на опікунів (піклувальників).
Пряма заборона на звільнення перелічених категорій працівників протягом встановлених строків означає, що вони взагалі не можуть бути кандидатами на звільнення і мають суб’єктивне право залишитися на роботі (крім випадків повної ліквідації підприємства).

image_pdfimage_print
Поділитися...