Версія для людей з вадами зору

Увага!! Щоб атестувати лабораторію на право проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу, подавайте документи до Держпраці або її територіального органу.

Що потрібно для атестації лабораторій на право проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу відповідно до Порядку, що набрав чинності 4 вересня 2018 року, роз’яснює головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Рівненській області Микола Логвісь

Атестація лабораторій на право проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу (далі-атестація) проводиться відповідно до Порядку атестації лабораторій на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я України від 29 травня 2018 року № 784/1012, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 03 серпня 2018 року за № 905/32357.
Атестація лабораторій є складовою системи забезпечення контролю за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці та здійснюється з метою забезпечення ефективності дослідження факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці.
Зокрема, гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць проводять лабораторії, які:
мають у наявності засоби вимірювальної техніки, що пройшла повірку та/або оцінку відповідності вимогам технічних регламентів, реактиви і прилади у відповідності до факторів, які досліджує лабораторія;
– мають укладені трудові договори з працівниками, які здобули ступінь вищої медичної освіти, мають спеціалізацію з гігієни праці та у випадках передбачених законодавством, пройшли підвищення кваліфікації;
– проводять гігієнічну оцінку умов та характеру праці відповідно до Державних санітарних норм і правил «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу», затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08 квітня 2014 року № 248, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06 травня 2014 року за № 472/25249.
Для визнання лабораторії атестованою уповноважений представник лабораторії (фізична особа – підприємець) особисто або рекомендованим листом подає (крім лабораторій, визначених у пункті 6 Порядку) до Держпраці або її територіального органу документи, визначені у Порядку.
За додатковою інформацією та реєстрацією документів для визначення лабораторії атестованою звертайтесь у відділ з питань гігієни праці Управління Держпраці у Рівненській області за адресою: м. Рівне, вул. Пластова (Остафова), 27, 2 поверх, каб. №16, тел.(0362) 63-63-00.

image_pdfimage_print
Поділитися...