Версія для людей з вадами зору

У Здолбунові нелегальну працю теж маскують «стажуванням»

Під час виїзної інформаційної акції у Здолбунові фахівці Управління Держпраці у Рівненській області поспілкувалися з понад 50 найманими працівниками та роботодавцями в торгових точках, закладах харчування та салонах побутових послуг. Інспектори вручили пам’ятки про переваги легального працевлаштування, роз’яснили норми трудового законодавства та види відповідальності за порушення.

Під час превентивного моніторингу з’ясувалося, що в Здолбунові, як і в інших населених пунктах, характерним є «стажування» працівників без оформлення трудових відносин. Зокрема, така інформація прозвучала в піцерії «Манго», «Мережі магазинів 35».
На жаль, це поширена практика маскування нелегальної праці. Причому, переважна більшість людей не розуміють, що така наймана праця, якщо вона не підкріплена письмовим договором, є порушенням. У разі інспекційного відвідування суб’єкта господарювання, роботодавець за кожного такого «стажера» отримає штраф у 111 тис. 690 грн.
Управління Держпраці у Рівненській області попереджає про ризики незадекларованої праці і наголошує на необхідності належного оформлення трудових відносин.

image_pdfimage_print
Поділитися...