Версія для людей з вадами зору

Рівне: робота понад 170 представників Держпраці та органів місцевого самоврядування на міжобласному тренінгу втілиться у Методичний путівник для інспектора праці

IMG_5758IMG_5739За принципом інтерактивного спілкування відбувся у Рівному тренінг для інспекторів праці з Рівненської, Хмельницької, Житомирської, Волинської і Вінницької областей. Спікери тренінгу – заступник директора Департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці Олена Коновалова та начальник відділу експертизи умов праці Держпраці Володимир Гончарук. На їх переконання, у запитаннях, що виникають з практики на місцях, і відповідях складається хороша основа для генерації ідей і вдосконалення механізмів роботи Держпраці.
Олена Коновалова підкреслила, що озвучені запитання будуть узагальнені у Путівнику для інспектора праці. Це допоможе уніфікувати роботу і вибудувати алгоритм правильних практичних дій. Фахівець наголосила, що саме інспектор праці, який ставить підпис у документах контролю і нагляду, несе відповідальність за їх правомірність, особливо, коли виявляє порушення.
«Принципово важливо – правильно кваліфікувати порушення. Адже саме висновки інспектора служать підставою для винесення постанови про накладення стягнень. І найменший недолік у трактуванні може потягнути за собою низку негативних наслідків як для наглядового органу, так і для суб’єкта господарювання», – наголосила Олена Коновалова.
IMG_5780Активність учасників тренінгу, відкритість спілкування сприяли ефективності колективної роботи. Були порушені численні питання, що стосувалися механізму інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань, повноважень та юрисдикції інспекторів органів місцевого самоврядування, адмінпорушень, колективних договорів тощо.
IMG_5809Йшлося про універсальність інспекторів територіальних органів Держпраці, їх взаємодії. Зокрема, фахівець з охорони праці чи з експертизи праці – це представник органу контролю – і його інформація про ймовірні порушення є підставою для проведення інспекційного відвідування.
Загалом на семінарі прозвучало багато корисних рекомендацій. Начальник Управління Держпраці у Рівненській області Юрій Наконечний від імені усіх присутніх подякував Олені Коноваловій та Володимиру Гончаруку за конструктивну зустріч і висловив впевненість, що отриманий на діалоговому майданчику Рівного документ стане запорукою успішної роботи кожного інспектора.

image_pdfimage_print
Поділитися...