1111
Головна

Оператори шкільних котелень не повинні працювати за цивільно-правовою угодою – на недопущення порушень наглядовці налаштували освітян Гощанського району

IMG_6173Семінар-нарада за участю керівників РДА, місцевих рад та директорів шкіл відбувся в Гощанській райдержадміністрації. Про зміни у трудовому законодавстві та потенційні порушення, характерні для освітньої галузі розповіли учасникам заходу головні державні інспектори Управління Держпраці у Рівненській області Людмила Поліщук та Віталій Удовиченко, директор районного центру зайнятості Петро Зубкевич.
Людмила Поліщук окреслила останні зміни в трудовому законодавстві, розмір мінімальної заробітної плати та її складових, відпустки, державний захист праці соціально вразливих категорій населення.
Фахівець роз’яснила вимоги до трудових відносин із працівниками, які виконують роботи підвищеної небезпеки. Зокрема, операторів шкільних котелень не можна оформляти за договором цивільно-правового характеру. Адже, відповідно до Порядку видачі дозволів №1107 роботи, що потребують отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації машин, механізмів підвищеної небезпеки можна виконувати тільки за трудовим договором.
IMG_6186Фахівець також наголосила, що не у всіх закладах дотримуються норм
доплати прибиральницям за використання дезінфікуючих засобів та прибирання туалетів. Причому, ці доплати, відповідно до частини другої статті 31 ЗУ «Про оплату праці», не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру. «Отже, — підкреслила Людмила Поліщук, — у випадку, коли працівнику встановлені доплати за роботу у важких і шкідливих та особливо важких і особливо шкідливих умовах праці, які виплачуються за результатами атестації робочих місць; доплата за використання дезінфікуючих засобів та прибирання туалетів, то вони мають виплачуватись понад розмір мінімальної заробітної плати.»
27750583_1227291034070257_6807527394903102448_nПетро Зубкевич закцентував увагу присутніх на співпраці роботодавців зі службою зайнятості та іншими соціальними партнерами. Зокрема, мова йшла про громадські роботи, які спільно організовують Центр зайнятості та органи влади. Також, маючи намір зорієнтувати школярів на вибір особливо потрібних сьогодні на робітничих професій, Центр зайнятості пропонує свою допомогу у профорієнтаційній роботі.

Управління Держпраці у Рівненській області
м. Рівне, вул. Лермонтова,7, тел. (0362) 63-60-70