1111
Головна

До уваги роботодавців! З 01.01.2018 розмір мінімальної заробітної плати – 3723 грн. Що входить до мінімальної зарплати і які вимоги до її забезпечення

 

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» мінімальна заробітна плата у 2018 році становитиме з 01.01.2018:

у місячному розмірі — 3723 гривні;
у погодинному розмірі — 22,41 гривні.

Управління Держпраці у Рівненській області нагадує роботодавцям, що згідно із cтаттею 3/1 «Гарантії забезпечення мінімальної заробітної плати» ЗУ «Про оплату праці»:

Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.
При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.
Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.
Якщо розмір заробітної плати у зв’язку з періодичністю виплати її складових є нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, проводиться доплата до рівня мінімальної заробітної плати.
У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці.
Мінімальна заробітна плата у погодинному розмірі застосовується на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та у фізичних осіб, які використовують найману працю, у разі застосування погодинної оплати праці (доповнено статтею 3/1 згідно із
Законом України від 06.12.2016 р. N 1774-VIII)

Увага!
Консультації з питань трудового законодавства можна отримати в Управлінні Держпраці у Рівненській області за адресою: м.Рівне, вул. Лермонтова, 7.
Телефон для консультацій (0362) 26-27-09

Управління Держпраці у Рівненській області
м. Рівне, вул. Лермонтова,7, тел. (0362) 63-60-70