1111
Головна

Екстрена медична допомога Рівненщини отримала припис від Управління Держпраці

Комунальний заклад «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Рівненської обласної ради перевірили інспектори Управління Держпраці у Рівненській області. Фахівці проінспектували загальну організацію роботи з охорони праці, Рівненську, Дубенську станції екстреної (швидкої) медичної допомоги, низку підстанцій, господарсько-технічне управління, електро-, автогосподарство. viber image1Заклад, де працюють 1380 осіб, отримав доволі хорошу оцінку стану охорони праці та промислової безпеки. Але все ж «діагностика» показала низку недоліків, які потребують «лікування».
Серед 66 порушень велику частку займають організаційні, зокрема, не розроблена належна документальна база з питань охорони праці, частково не проводяться інструктажі та навчання. В Центрі відсутні: програми стажування для професій працівників відповідно до їх функціональних обов’язків, перелік робіт з підвищеною небезпекою, графіки обстежень на 2017 рік. Служба охорони праці не використовує надані функціональні права, щоб вчасно виявити і усунути недоліки.
Інспектори занотували низку порушень «Правил будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском»: в господарсько-технічному управлінні балони з медичним киснем зберігаються в спеціальній будівлі без нагвинчених на їх горловину запобіжних ковпаків, порожні та наповненні киснем балони складовані разом, без спеціальних перегородок із негорючих матеріалів та без належного закріплення від падіння.
Недоліки виявлено в електрогосподарстві: зокрема, не впроваджена система ТОР устаткування електрогосподарства, не розроблений щорічний план проведення ремонтів, технічного обслуговування електрообладнання, не проведені опосвідчення стану безпеки електроустановок, в деяких щитових, у тому числі в щитах вмикання освітлення в коридорі Рівненської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги є вільний доступ до відкритих струмоведучих частин обладнання, внаслідок чого можливе потрапляння сторонніх осіб та їх враження електричним струмом.
В автогосподарстві працівникам, зайнятим на роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці, а також роботах, що пов’язані із забрудненнями, або тих, що здійснюються в несприятливих температурних умовах (водії), не видані безоплатно відповідно до норм спецодяг, спецвзуття та інші засоби індивідуального захисту.
Варто зазначити, що частину порушень у Центрі усунули екстрено (ще під час перевірки). Чи справився заклад із виконанням припису наглядовців у цілому, чи зміцнив свій імунітет для протистояння виробничому травматизму – покаже контрольна позапланова перевірка.

Управління Держпраці у Рівненській області
м. Рівне, вул. Лермонтова,7, тел. (0362) 63-60-70