1111
Головна

Рівнеоблводоканал, виробнича безпека, висновок комісії

20131227183521

Майже 100 об’єктів РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» перевірили фахівці Управління Держпраці у Рівненській області на дотримання вимог охорони праці та промислової безпеки. Такий великий обсяг роботи наглядовців зрозумілий, адже найпотужніший водопостачальник області має 627 км водопровідних та 496 км каналізаційних мереж, 117 артезіанських свердловин, 4 станції знезалізнення, 7 насосних станцій та багато іншої технологічної та технічної інфраструктури. На підприємстві виконують велику кількість робіт підвищеної небезпеки, серед яких левову частку займає газонебезпечна робота в каналізаційних колодязях. Зрозуміло, що на такому широкому полі діяльності для перевірки знайти порушення цілком реально. Відповідний припис наглядовці надали керівництву. Але у загальному висновку комісія, яку очолив начальник Управління Юрій Наконечний, була одностайною: стан охорони праці Рівнеоблводоканалу на належному рівні.p1130238
На підприємстві прийнята стратегія виробничої безпеки. За переконанням директора Андрія Карауша, необхідно впроваджувати європейський досвід ризико-орієнтованої системи охорони праці. Відтак, тут не чекають, коли прийдуть налядовці і вкажуть на помилки, а самі виявляють ризики і мінімізовують їх.
Водночас це означає, що підприємство має компетентного керівника служби, причому – жінку. Наталія Соболєва достеменно знає весь складний організм підприємства і вміє націлювати численні структурні підрозділи на усвідомлене ставлення до виробничої безпеки.
«Керівники служби охорони праці – це наші помічники, — переконана начальник відділу нагляду на ОПН та ГН Управління Наталія Токарець. — Якби скрізь на цій посаді були такі відповідальні фахівці, то ми б досягли значного поліпшення умов праці та зниження рівня травматизму».
Важливо, що є належне фінансування комплексних заходів для досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища. Працівники в повному обсязі забезпечені засобами індивідуальної безпеки, спеціальним одягом і взуттям, проходять медичні огляди.
Цього року підприємтсво закупило 25 сучасних газоаналізаторів для роботи в колодязях, які є одними з найбільш небезпечних видів. Начальник відділу охорони праці Рівнеоблводоканалу Наталія Соболєва зауважує, що саме ці прилади дозволяють безпечно працювати робітникам у каналізаційних колодязях. Так звані бетонні стакани, які розміщені на 3м нижче рівня поверхні землі, постійно заповнені отруйними газами, що виділяються зі стічних вод. Але безпека залежить не лише від надійних засобів, а й від людського фактору. Тому задля вдосконалення практичних навичок з таких робіт тут постійно проводять навчально-тренувальні семінари.p1130247
Водночас, як показала перевірка, позитивний фактаж ще не повністю витіснив недоліки. Наприклад, є деяке застаріле обладнання, яке потребує антикорозійного захисту. Деякі зауваження мали фахівці Управління й до паспортної документації на деяке устаткування, вчасність проведення опосвідчення електроустановок, встановлення огороджень та захисних кожухів на деяких механізмах.
Під час перевірки частина цих порушень вже була усунена, а решту завдань наглядовцям пообіцяли зробити у визначені в приписі терміни.

Управління Держпраці у Рівненській області
м. Рівне, вул. Лермонтова,7, тел. (0362) 63-60-70